Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Dev markalar esnaf için el ele verdi

Editör
Abone Ol:

Şekerbank’ın yanında Vodafone, Coca-Cola İçecek, Visa, Pınar, Milangaz gibi önemli markaların da katıldığı platform kapsamında, ‘Her ayın 15’i Esnafın Günü’nde hem esnafa hem de tüketiciye özel kampanyalar düzenlenecek.

Şekerbank’ın Şubat 2013’te Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) desteğiyle hayata geçirdiği “Kapımız Esnafa Açık-Her Ayın 15’i Esnafın Günü” platformunun birçok kurumu bir araya getiren basın toplantısında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Esnafımız halkın sesidir, halkın kendisidir. Rekabet gücü ve araçları, ülke çapında hatta uluslararası çalışan firmalarla rekabet etmeye müsait değildir. Esnafımız için yapılan her çalışma doğrudan hanelere ulaşan berekettir.” diyerek böyle bir çalışmayı muhteşem bir performansla sürdürdükleri için Şekerbank’a ve platforma dahil olan kuruluşlara teşekkür etti.

Toplantıya ev sahipliği yapan Şekerbank Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Basri Göktan, ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesini esnafın iş hacmini artırarak kapılarının açık kalması, böylece üretime ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla başlattıklarını belirterek lansman döneminden bu yana geçen 10 aylık sürede birçok saha aktivitesi ve kampanyalar düzenlediklerini, il il Türkiye’yi gezdiklerini söyledi. Çalışanları ve aileleriyle birlikte 8 milyon nüfusa karşılık gelen esnafın desteklenmesinin Türkiye’nin kalkınması için hayati önem taşıdığının altını çizen Göktan, “‘Açık’ platformunu oluştururken biz Şekerbank olarak ticari kaygının çok daha ötesinde bir misyonla yola çıktık. Esnafımız için yaptığımız bu çağrıya ülkemizin önemli kuruluşları da cevap verdiler ve ‘Açık’ platformuna, her ayın 15’ine özel düzenledikleri kampanyalarla iştirak ettiler. Bugün burada bulunan tüm kurumlar esnafımızın rekabetsel gücünün artması, yerel üreticinin desteklenmesi, tabandan yükselen büyümenin teşvik edilmesi için ‘Açık’ platformuna dahil oldular.” dedi.

Şekerbank’ın Şubat 2013’te, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) desteğiyle hayata geçirdiği ülkemiz için ilk ve tek olan “Kapımız Esnafa Açık-Her ayın 15’i Esnafın Günü” platformunda, dev markalar bir araya geldi. Esnafın iş hacminin artmasını ve bu sayede kapılarının hep ‘açık’ kalmasını, üretimin ve beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasını hedefleyen markalar, ‘Açık’ platformu kapsamında esnafa özel kampanyalar düzenleyerek tüketicileri her ayın 15’inde esnaftan alışveriş yapmaya teşvik ediyor. Özel sektör, kamu, sivil toplum kuruluşları ve tüketicileri esnafla buluşturan ve esnafa fayda sağlayacak birçok proje ve işbirliği içeren platform kapsamında, Vodafone, Coca-Cola İçecek, Visa, Pınar, Milangaz gibi önemli markalar ‘Her ayın 15’i Esnafın Günü’ne özel hem esnafa hem de tüketiciye özel kampanyalar düzenliyor.

‘Her Ayın 15’i Esnafın Günü’ platformu kapsamında yapılan işbirliği, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Galya Frayman Molinas, Yaşar Birleşik Pazarlama Genel Müdürü Suat Özyiğit, Visa Europe Türkiye Ülke Müdürü Merve Tezel, Milangaz Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet Hüddam ve Coca-Cola İçecek Satış Direktörü Ahmet Ertin’in katıldıkları; ev sahipliğini Şekerbank Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Basri Göktan ve Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin’in yaptığı bir toplantı ile kamuoyuna duyuruldu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde yürütülen ‘Kapımız Esnafa Açık’ platformu basın toplantısında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bakanı Hayati Yazıcı, illere göre esnaf ve işyeri dağılımına özel bazı rakamlar hakkında bilgi verdi. Bakan Yazıcı, esnaf sayısının Türkiye nüfusuna oranının yüzde 2,07 olduğunu belirterek, “Her yüz kişiden ikisi esnaf ve sanatkârdır.” dedi.

En fazla esnaf ve sanatkârın olduğu şehirleri, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Bursa olarak sıralayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, nüfusa oranla en fazla esnaf ve sanatkârın olduğu şehirlerin ise Muğla, Çanakkale, Burdur, Rize ve Edirne olduğunu söyledi.

Bakan Yazıcı, profesyonel işlerde halkın, kamunun faydasına olacak bir unsur varsa o işin bereketlenip kolaylaşacağına değinerek, böyle bir organizasyonu dünya tarihinde ilk kez yapanın Ahi Evran-ı Veli olduğunu söyledi. Bakan Yazıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Anadolu insanı 800 yıldır Ahilik geleneğiyle yoğrulmuştur. Bizim amacımız Ahiliği dünya çapında tanıtmaktır. Bizim Esnafımız, AHİ’dir… Yani kardeştir, eli açıktır, cömerttir. Ahilik’te “ben” yoktur, “biz” vardır. Bizim kültürümüzde ‘ötekileştirme’ yoktur, kardeşlik vardır. Biz kendimiz için istediğimizi kardeşimiz için de, tüm insanlık âlemi için de isteriz. Kardeşlik; ahiliğin temeli ve dayanağıdır. Kazancını ihtiyacı olanlarla, toplumla paylaşmak esastır. Bugün Ahiliğin en önemli taşıyıcıları esnafımızdır. Esnaf, sosyal dayanışmanın öncüsüdür.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Sensormatic, yoluna ‘Securitas Technology’ ismiyle devam edecek

Editör

Yazar:

Türkiye’nin lider elektronik güvenlik ve iş zekâsı entegratörü Sensormatic, isim değişikliği kararı aldı. 2011 yılından bu yana, 47 ülkede faaliyetleri bulunan ve müşterilerine güvenliğin tüm alanlarında hizmet sunabilen Securitas Grubu’nun bünyesinde yer alan şirket, bundan böyle yoluna ‘Securitas Technology’ ismiyle devam edecek.

Securitas Grubu’nun en yeni teknolojik çözümleri, 80 yılı aşkın zamana dayanan derin uzmanlığı, küresel çaptaki varlığı ve güvenlik alanındaki geniş çözüm portföyüyle sektörde ayrıştığını belirten Securitas Technology Avrupa Başkanı İsmail Uzelli, “Teknoloji alanında kararlı adımlarla ilerliyoruz. Securitas Grubu, müşterilerine yenilikçi, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir güvenlik hizmetleri sunmaya devam etmek için 2010 yılından bu yana 38 şirket satın aldı. Bu yıl yaptığı Stanley Security ve Healthcare satın alması teknoloji alanında uzun yıllardır devam ettirdiğimiz stratejimiz için önemli bir dönüm noktası oldu. Bu satın alma ile elektronik güvenlik ciromuzu ikiye katlayarak dünyanın en büyük ilk 3 elektronik güvenlik entegratörü arasında yerimizi aldık. Bu yeni oluşum tüm dünyada “Securitas Technology” adı ile faaliyet gösterecek. Sensormatic olarak biz de Securitas’ın dünya güvenlik endüstrisini değiştirecek adımlarına eşlik etmek üzere, uzun yıllardır büyük gururla taşıdığımız Sensormatic adını bırakarak, faaliyetlerimize Securitas Technology ismiyle devam etme kararı aldık. Şirket faaliyet alanımız ve Türkiye organizasyonumuz mevcut hali ile hizmet vermeye devam edecek.” diye konuştu.

Güvenliğin her alanında derin tecrübeye sahip

Türkiye’de 12 farklı sektörde ve AVM’den havalimanlarına, tesislerden kurumsal ofislere ve mağazalara kadar hayatın her alanında verimli, güvenli ve sürdürülebilir çözümler sunduklarını belirten Uzelli, sözlerine şöyle devam etti:

“Kurulduğumuz günden bu yana Sensormatic adıyla pek çok başarıya imza attık. 2011 yılında gerçekleşen birleşmeyle bir Securitas Grup şirketi olduk. Grubun teknoloji alanındaki büyüme stratejisinde kilit rol oynadık ve bu alandaki 30 yıla yakın tecrübemiz, 300’e yakın çalışanımız ve geniş çözüm portföyümüzle gruba değer katmaya devam ediyoruz. Grubun elektronik güvenlikteki dönüşüme öncülük ederken birlikte dönüştük, geliştik. Sahip olduğumuz elektronik güvenlik tecrübesini tüm dünyadaki meslektaşlarımızla paylaşarak ve onlardan bilgi transfer ederek birlikte gelişmeye devam ediyoruz.”

Sensormatic, yeni adıyla Securitas Technology, Türkiye’de kurulduğu günden bu yana en yeni teknolojileri sektörle buluşturan şirket oldu. Yarısı mühendis ve teknisyenden oluşan 300 kişilik ekip, elektronik güvenliğin her alanında derin tecrübeye sahip.

İsmail Uzelli, “En büyük müşterilerimiz ile ortalama 20 yıl süreyle çalışıyoruz.  Sürdürülebilir başarımız müşterimizi dinlemekten ve sunduğumuz müşteri deneyimi ile uzun soluklu iş birlikteliği kurmaktan geliyor. Biz kurulduğumuz günden bu yana her zaman müşteri odaklı olduk. Her zaman müşterilerimizin güvendiği, sürdürülebilir çözümler sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Bulunduğu her yerde ve alanda aynı kalitede hizmet verebilen, gerçek anlamda global varlığa sahip tek elektronik güvenlik entegratörüyüz. Hem lokal hem de globaldeki inovasyon yeteneğimiz ile değer önerimizi güçlendiriyoruz. Müşterimizin ihtiyacına bütünsel yaklaşıyoruz. Teknolojilerimizi, sunduğumuz diğer güvenlik hizmetleri ile tek çatı altında sunuyoruz. Bunu dünyada yapabilen tek şirketiz. Global dönüşüm programlarımız ile teknolojik ve organizasyonel yapımızı güçlendiriyor, müşteri deneyimimizi her geçen gün daha da iyileştiriyoruz” dedi ve ekledi:

“Perakende müşterilerimize kurulduğumuz günden bu yana sunduğumuz Sensormatic markalı çözümlerde Türkiye’de tek yetkili olmaya devam ediyoruz.”

Küresel mega trendler dünyayı, güvenlik endüstrisini ve buna bağlı müşteri ihtiyaçlarını önemli ölçüde etkiliyor. Güvenliğin geleceği küresel varlık, bağlantılı teknolojiler ve verilerin akıllı kullanımı üzerine kuruluyor. Müşteriler, hızla gelişen dünyada, hızlı değişen iş yapış şekilleri nedeniyle çalışanları için sağlıklı ve güvenli ortamlara ihtiyaç duyuyor. İşletmeler bu ortamda, sahip olduğu değerleri korurken operasyonlarını da optimize etme ihtiyacı duyuyor.

Müşteri talep ve ihtiyaçlarını önceden gören, entegre teknolojiler ve bu teknolojilerle ürettiği verilerden müşterilerinin aksiyon alabileceği çıktılar, içgörüler üreten Securitas Grubu, global müşterilerinin ihtiyaçlarına 47 ülkedeki varlığıyla tek elden ve aynı standartta hizmet ile çözüm sağlıyor. Grup, daha akıllı ve yenilikçi teknolojilere yönelik her geçen gün artan talebi karşılamak için, teknoloji ve çözüm alanında sürekli gelişen güçlü bir yapıya sahip. Son yıllardaki stratejik satın almalar ve etkin iş dönüşüm programları Securitas ‘ı güvenlik sektöründe sıra dışı bir oyuncu olma hedefine daha da yaklaştırdı.

Devamını Oku

Firmalardan

TCL, yeni televizyonlarını tanıttı

Editör

Yazar:

2021 Global Android TV pazarının 1, LCD TV pazarının ise 2 numaralı* oyuncusu, dünyanın öncü panel üreticisi TCL’nin yenilikçi ürün gamında ödüllü Mini LED ve QLED TV modelleri başı çekiyor. Üstün özelliklerle donatılmış yeni TV serisi, gelişmiş görüntü ve ses deneyimi ile kullanıcılara maksimum deneyim vadediyor. Lansmanda tümü Google TV arayüzüyle gelen TCL X925 Pro, C935, C835, C735, C635, P635 ve P735 TV modelleri ile C-Fresh klima serisi, CES 2022 İnovasyon Ödülü’’nün sahibi Sweeva serisinin yeni 6000M ve 6500M isimli moplu robot süpürge modelleri ve Breeva Pro400 Premium hava temizleyici modeli tanıtıldı. Yeni ürün ailesiyle Türkiye’nin en geniş Google TV ürün gamını TCL ile pazara sunan Bilkom, farklı ihtiyaçlara yönelik geniş bir yelpazede performans odaklı ve premium ürünler ile TV pazarını hareketlendirecek.

Tamamına yakını Bilkom güvencesiyle Türkiye’de üretilen TCL’nin yeni TV ailesi, Google TV arayüzü ile daha fazla bağlanabilirlik ve uyum sağlayacak. Telefon, tablet ve bilgisayarlar, yeni sürüm sayesinde TV ile çok daha uyumlu ve hızlı çalışabilecek. Birden fazla kullanıcı profili oluşturmaya imkân tanıyan yeni Google TV’ler, kişiselleştirmeye daha fazla olanak sunacak.  Çocuk profili ve ebeveyn kontrolü özellikleri ile daha fazla kontrol mümkün olacak.

5 yıl önce başlayan TCL-Bilkom iş birliğinin her geçen gün büyüdüğünü ve yeni bir aşamaya geçtiğinin altını çizen Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya, “2 yıl önce önemli bir adım atmış ve TCL’nin yüksek teknolojisini Türkiye’ye taşıyarak yerli üretimin müjdesini vermiştik. Bugün ise iş birliğimizi bir üst seviyeye taşıyoruz. Tamamına yakını yerli üretim olan yeni TV ailesi ile Türkiye’nin en geniş Google TV ailesini Türk pazarına sunuyoruz. Yeni dönemde TCL’nin global TV pazarı liderliğini Türkiye’ye taşıma hedefiyle yolumuza güçlü bir şekilde devam ediyoruz.” dedi.

TCL Electronics Afrika ve Orta Doğu Genel Müdürü Sunny Yang yaptığı açıklamada; “TCL, Türkiye’de kısa zamanda önemli bir büyüme katetti ve bu büyümeyi etkili bir bölgesel planlama ile gelecek hedeflerimize taşımak istiyoruz. TCL dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de insanların hayatlarında mükemmelliği sürdürmeleri için onlara ilham olma tutkusu ile hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edecek.” dedi. TCL Electronics Kıdemli Bölge Müdür’ü Timo Xu ise “Türkiye’deki tüketicilerimize birinci sınıf bir sinema deneyimi sunmak için TCL’in en yeni nesil Mini LED ve QLED C serisi TV’lerini, son teknoloji taze havalı C-Fresh serisi klima ve ekosistem ürünlerini piyasaya sürmekten gurur duyuyoruz.’’ dedi.

TCL Mobil Ülke Müdürü Serhan Tunca, TCL’nin bir ekosistem markası olduğunu vurgulayarak “TCL ekosisteminin en önemli bileşenlerinden biri de mobil kategoride sunduğumuz çözümler. Akıllı telefon, tablet, akıllı çocuk saati, kulaklık ve modemden oluşan zengin ürün portföyümüzü Türkiye pazarında genişletmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde hem yeni ürünlerimizi kullanıcılarımızla buluşturacak hem de yerli üretim konusundaki çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Casthene, raflarda

Editör

Yazar:

RS Flow Pharma’nın “Sağlık da akış” sloganıyla ürettiği Casthene, kozmetik mağazaları, eczaneler ve market raflarında yer almaya başladı. Pişik, sivilce, egzama, cilt kuruluğu, yara yanık izi, kaşıntı ve sonrasında oluşan cilt tahrişlerinde, estetik operasyonları ve lazer epilasyon sonrası için kullanılan Casthene cilt bakım ürününün 30 ml ve 100 ml cilt bakım kremleri ile 100 ml cilt bakım losyonları bulunuyor.

Casthene’nin minimum içerik ile maksimum etki yarattığını söyleyen RS Flow Pharma yöneticisi Gülcihan Deniz, “Cildin kaybettiği nemi geri kazandırmaya destek olarak cildin ihtiyacı olan ekstra bakıma yardımcı olur. Cildin erken yaşlanmasının önlenmesinde cilde parlaklık ve ışıltı vererek daha canlı görünmesine yardımcı olur, aynı zamanda ciltteki kalojen üretiminde de önemli bir rol oynayan çinko oksit cildin sıkılaşmasına, esneklik kazanmasına ve daha genç görünmesine de yardımcı olur. Ciltteki nemi koruyarak cilt hücreleri arasında uzun süreli nemli kalmasına yardımcı olur” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER