Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Duru Bulgur, bulgur tüketimini arttırmak için kolları sıvadı

Editör
İhsan Duru
Abone Ol:

Duru Bulgur, 35 farklı ülkeye kendi markasıyla ürünlerini ihraç ediyor. Hedef, daha fazla ülkeye ihraç yaparak, bulgurun daha fazla tanınması ve tüketilmesine katkıda bulunmak.

1935 yılından bu yana tüketicilere, en kaliteli, lezzetli ve doğal ürünleri ulaştırmayı kendimize misyon edinen Duru Bulgur, 36 farklı çeşitte ürünlerle tüketicilerin sofralarında yer alıyor.

Bulgurun yanında pirinç ve bakliyat ürünlerinin de mevcut olduğunu, bulgurdaki kalite ilkesini bakliyat ve pirinç ürünlerine de yansıtarak, tüketicilere kaliteli ve lezzetli, pirinç, mercimek, nohut, fasulye, buğday, patlayan mısır ürünlerini sunduklarını söyleyen yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, “Yalnız bizim asıl işimiz bulgurdur çünkü bizler Konya ve Karaman bölgesindeki en kaliteli durum buğdaylarını alarak, taş değirmelerimizde öğütüyor ve tüketicilerimize doğal ve sağlıklı bulguru sunuyoruz. Tüketicimiz maalesef bulguru hem tanımıyor hem de yeterince tüketmiyor! Türkiye’de kişi başı ortalama yıllık bulgur tüketimi 12 kilogram civarındadır. Bunu 7 kg ile pirinç takip ederken , 1 kişinin ortalama yıllık makarna tüketimi ise 6 kg dır. İkame ürünlerle karşılaştırıldığında bulgurun daha fazla tüketildiği göze çarpmaktadır, özellikle İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin mutfak kültürlerinde bulgurun çokça bulunuşu, bulgurlu yemeklerin diğer bölgelere oranla daha fazla oluşu, yoğun tüketimin nedenlerindedir.

Yalnız özellikle Marmara, Karadeniz ve Ege bölgeleri bulguru ve bulgurla yapılabilecek yemekleri maalesef yeterince tanımıyor ve tüketmiyoruz” dedikten sonra şunları söyledi:

Hedefi, bulguru dünyaya tanıtmak!

“Bulguru tanıma noktasında ise yoğun tüketimi olan bölgelerde dahi sorunlar olduğunu görmekteyiz. Tüketicilerin zihinlerinde sarı bulgur makbuldür diye yanlış bir düşünce vardır. Bu tamamen yanlış bir inanıştır, yıllarca yaptığımız tadım aktiveleri ve katıldığımız fuarlarda tüketicilere gerçek bulgurun nasıl olması gerektiğini anlattık. Marketlerde karşılaştığımız sapsarı parlayan bulgur sanılanın aksine doğal olmayan, sarartma ve parlatma yapılarak üretilmiştir. Doğal bulgur ise, çok fazla sarı olmayan ve elinize alıp kokladığınızda gerçekten buğday kokan bulgurdur. Bu noktada belirtmemizde fayda var ki , Duru Bulgur , sadece su ve buğday kullanarak, sarartma ve parlatma olmadan ürünlerini doğal olarak üretmektedir.

Ülkemizde bulgur makarna ve pirinçten daha fazla tüketilse de bu tüketimin yeterli olduğunu düşünmüyoruz. ‘Bulgur Yemekleri Kitabı’nı ve ‘Tarihinden Tarifine Bulgur’ kitabını yayınladık. Ayrıca hazırladığımız 10 farklı dilde yemek kitapçıklarıyla da bulguru dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz.

Duru Bulgur olarak 35 farklı ülkeye kendi markamız adı altında ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Hedefimiz daha fazla ülkeye ihraç yaparak, bulgurun daha fazla tanınması ve tüketilmesine katkıda bulunmak.”

Yeni Ürün, Yeni Heyecan!

Duru Bulgur olarak Ağustos ayında yeni ürünleri olan “Duru Dual”leri piyasaya sunduklarını dile getiren İhsan Duru, “Duru Dual ürünlerimiz; Mercimekli, Nohutlu, Mantarlı ve olmak üzere 4 farklı çeşitten oluşmaktadır. Karabuğday ürünümüzle çölyaklı hastalarımızın gönüllerini fethettik ‘Sizler bizim sorumluluğumuzsunuz’ bilinciyle hareket ettiğimiz, çölyaklı hastalar için özel, glüten içermeyen Duru Karabuğdayı 2012 yılı başlarında hastalarla buluşturduk. Şu anda Türkiye’de Karabuğday üretimi maalesef yok ama yakın bir zamanda üreticiliğini de yaparak tüketicilerimize daha uygun fiyatta karabuğdayı ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER