Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Energizer, fener ve özel pil çeşitleri Türkiye’de

Editör
Abone Ol:

Geliştirdiği teknolojiler ile pil dünyasına yön veren Energizer, fener ve özel pil çeşitlerini de (işitme cihazları, saatler, kameralar, dronelar, oyun mouse’ları vb) pazara sundu.

Dünyanın en uzun ömürlü pilinin de üreticisi olan Energizer, Türkiye’de tüm kanalların dağıtımında Temmuz A.Ş. firması ile çalışıyor.

Toptan kanalı aracılığıyla; elektronik ve teknolojik ürün satan ve pilin yoğun tüketildiği noktalara ulaşan Temmuz A.Ş; e-ticaret kanalı ile de direkt tüketiciye ulaşarak Energizer markasını kısa sürede yaygınlaştırmayı başardı. Önümüzde ki dönemde ulusal ve yerel zincir raflarında da yer almaya başlayacak.

Rekor kıran performans

Dünyanın dört bir yanındaki rakiplere karşı sıkı bir testten geçen Energizer Ultimate Lithium AA pil, bu ünvanı kazanmak için dijital kameralar, uzaktan kumandalar ve taşınabilir ışıklar dahil olmak üzere birçok kullanım koşulunda, üstün performans göstermiş.

Energizer Ultimate Lithium AA pil, rekor kıran performansa, 20 yıl raf ömrüne, sızdırmaz bir tasarıma sahiptir ve hafif.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Narkonteks Tekstil, Nebim V3 ile verimliliğini arttırıyor

Editör

Yazar:

Narkonteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Narbay, Nebim Gold Çözüm Ortağı Giltaş’ın Ege Giyim Sanayicileri Derneği ile ortaklaşa düzenlediği “Üretimde Karlılık ve Verimlilik Semineri”’nde Narkonteks’in Nebim ile yolculuğundan bahsetti. Toygar Narbay, Nebim V3’ün üretimden finansa, satın almadan satışa kadar yurt içi ve yurt dışı tüm operasyonlarını entegre bir şekilde yönetmeye olanak sağladığını bu sayede tüm iş süreçlerini kolaylaştırarak verimliliklerini artırdığını söyledi.

2020 yılında Nebim ile iş birliğine başlayan Narkonteks, 2022 yılının başında mağazacılık ve finans tarafını, 2023 yılı itibari ile de üretim dahil tüm süreçlerini Nebim V3 ile yönetmeye başladı. Nebim V3 ERP’nin aynı platform üzerinde uçtan uca tüm çözümleri sunmasının şirket verimliliğine olan pozitif etkisini anlatan Narkonteks Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Narbay, üretim’in yanında insan kaynakları, finans, muhasebe, raporlama, perakende ve toptan satış, depo ve stok yönetimi süreçlerinin hepsini kapsamlı ve entegre bir şekilde yönettiklerini söyledi. Bu süreçlere ek olarak perakende mağazalarında da Nebim V3 POS ve Nebim V3 Mobil Mağaza uygulamasını kullandıklarını dile getiren Narbay, reyonda çalışan satış danışmanları ve operasyonel süreçleri yöneten mağaza çalışanları tüm süreçleri aynı platform üzerinden yönetirken, müşterilerine reyonda temassız mobil ödemeye kadar uzanan tüm süreçlerini başarılı bir şekilde ilerletmenin önemine değindi.

“Yurt içi ve yurt dışında genişleyen operasyonlarımızın yükünü Nebim ile hafifleterek tüm süreçlerimizin yönetimini kolaylaştırdık”

2005 yılında kurulduklarında herhangi bir ERP programları olmadığını, süreç içinde çeşitli yazılımlar denediklerini, 2009 yılında Blackspade’in de devreye girmesiyle işletme faaliyetleri üretim faaliyeti olmaktan çıkıp satış, dağıtım, pazarlama, mağazacılık, B2C, direct to customer gibi çeşitli kanallarda genişlemeye başladığını anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Narbay, konsinye satışların izlenmesi ve faturalanması, franchise işlemleri, mağazacılık süreçleri ve yurt dışında da stok tutup oradaki üçüncü parti firmalar aracılığıyla internetten satış ve bunun takibine kadar genişleyen bir operasyon yükünün ERP’leri olmadığı için süreçlerini zorlaştırdığını anlatarak devam etti:

“Hiçbir program ihtiyaçlarımızı cevaplamıyor, on altı/on yedi program sistemde entegre olarak çalışmak zorunda kalıyordu. Bir programa güncelleme geldiğinde veri kayıpları ve operasyonel zorluklar yaşamaya başladık ve tek bir platform üzerinde tüm süreçleri birleştirme düşüncesi ile kendi modüllerimizi yazmaya ve platformumuzu geliştirmeye çalıştık ama bir noktada gördük ki, biz bir hazır giyim firmasından bilgi işlem firmasına doğru eviriliyoruz ve gelişmeleri yakalamak da kendi yazılımınızla mümkün olmuyor. Bunu gördükten sonra bir partner aramaya başladık ve 2020 yılının son çeyreğinde Nebim ile tanışma şansını elde ettik.”

“ERP programı satıp alıp hemen kullanmaya başlayabileceğiniz bir süreç değil birlikte gelişme süreci, biz Nebim’in harika yazılım ve analiz ekibi ile bunu başardık”

Nebim’in harika yazılım ve analiz ekibi ile 2020 yılının son çeyreğinde süreçlerimizi geliştirmeye başladıklarını aktaran Narbay “ERP programına geçiş, kendi süreçlerinizi de gözden geçirip, programı anlayıp, geliştirmelerin birlikte yapılmasının sağlanacağı bir süreç. Biz de tam olarak bunu yaptık ve 2022’nin başında mağazacılık ve mali işler tarafını; 2023 yılında da Üretim dahil diğer tüm süreçlerimizi Nebim’e aktardık. Şu anda Nebim V3 ile perakende mağazalarımızı yönetiyor ve 650’ye noktamızda toptan satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Boyner’deki 150 noktadaki konsinye satış süreçlerimizi takip ediyoruz, ihracat operasyonlarımızı yürütüyoruz, franchiselarımızı yönetiyoruz ve tüm bu süreçlerde bizim için en önemlisi Nebim’deki data bizim çok sağlıklı, birbiriyle tutarlı raporlar almamızı sağlıyor.” dedi.

“Nebim V3 gibi 360 derece bir program kullanılmasının ne kadar önemli olduğunu Üretim, Finans ve Satış ile ilgili bir bütünlük içerisinde yapabildiğimiz raporlamaların karar destek sistemimize verdiği katkı ile daha iyi anlıyoruz”

Özellikle yönetim tarafından anlamlı sonuçlar çıkarabilmek için 360 derece bir programın kullanılmasının ne kadar önemli olduğunu, programdan aldıkları Üretim, Finans ve Satış datalarının bir bütünlük içerisinde olduğu raporlarla çok daha net bir şekilde görebildiklerini söyleyen Narkonteks Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Narbay, operasyonlarınıza uygun bir program seçmenin operasyonel süreçlerinizi kolaylaştırdığını ve verimliliğinizi artırmasında çok önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Power BI’da geliştirmelerin başında olunmasına rağmen güçlü bir rapor seti üretilmiş durumda olduğunun, işletme verimliliğine ve karar destek sistemlerine çok ciddi katkıda bulunmaya başladığının altını çizdi.

“Nebim ile yürüttüğümüz süreçte yaptığımız geliştirmeler tüm endüstri için çok faydalı olacak”

Nebim ile yolculuklarının bu noktadan sonra çok daha keyifli bir hal almaya başladığını belirten Narbay, “Artık sadece sisteme veri girmek değil, sistemden çıkan verilerin bir küp çerçevesinde, istediğimiz gibi görsel bir karar destek sistemine dönüşmesi yolculuğu başladı ve ben bunu çok anlamlı buluyorum. Programın gelişimi henüz bitmedi, listemizde Nebim ekipleri ve Yılmaz Bey ile yapacağımız bir çok proje var, onları gerçekleştireceğiz. Tüm bu geliştirmeler eminim ki endüstriye de çok faydalı olacak. Ne kadar çok firma bu programı kullanırsa program çok daha fazla beslenecek ve gelişecek.” dedi

“Nebim V3 ve Üretim, tüm iş süreçlerimizi aynı platform üzerinde bütünleşik ve verimli bir şekilde yönetmemize destek sağlıyor”

Narkonteks Yönetim Kurulu Başkanı Toygar Narbay, sözlerini sonlandırırken, “Söylemeliyim ki, biz artık sadece üretim yapan, iki boyutlu bir kumaşı üç boyutlu bir ürüne çeviren bir firma değiliz; bunun yanında insan kaynakları, finansman, mali işler, raporlama, tasarım, AR-GE, inovasyon, satış, pazarlama, dağıtım, mağazacılığa kadar uzanan bir süreç, bunların denetimi, üretimi ve insan kaynaklarını yani 360 derece bir şirketi yönetiyoruz. Üretim sadece bu süreçlerin bir parçası.

Dolayısıyla firmaların bu kadar kompleks süreçleri yönettiği, müşteri beklentilerinin bu kadar çeşitlendiği bir dünyada artık manuel sistemler veya çok farklı programları bir arada kullanmaya çalışarak, bunları entegre etmeye uğraşarak müşteri taleplerine cevap vermeleri ve aynı zamanda verimli ve para kazanan bir yapı kurmaları çok kolay olmayacaktır. Firmaların bu noktada beraber yürüyecekleri partnerleri doğru seçmeleri gerektiğine inanıyorum. Nebim tek platform çözümünü sunarak firmalara bu kararları almasında çok ciddi destek sağlayacaktır.” değerlendirmelerinde bulundu.

Devamını Oku

Firmalardan

Nebim V3’ün 24.4 Versiyonu yayınlandı

Editör

Yazar:

Bu versiyonda; Nebim V3 Mobil Mağaza, Mikro İhracat, Macellean SuperApp entegrasyonu, Perakende Satış ve Nebim V3 POS ile ilgili geliştirmeler, Nebim V3 Enflasyon Muhasebesi, Finans ve Muhasebe yenilikleri, Alım-Satım-Sevkiyat süreçleriyle ilgili yenilikler ve yurt dışı kullanıcıları için yeni eklenen Nebim V3 Arayüz Dilleri ve Mali Yazıcı Entegrasyonları ve Güvenlik geliştirmeleri başta olmak üzere yeni uygulamalar ve mevcut uygulamalara eklenen yeni fonksiyonlar yer alıyor.

Nebim V3 Mobil Mağaza

Operasyonel süreçleri yöneten mağaza çalışanlarının ve reyonda çalışan satış danışmanlarının tüm işlemlerini tek bir uygulama ile gerçekleştirirken müşterilere reyonda temassız mobil ödeme ile hızlı ve güvenli alışveriş deneyimi yaşatılmasını sağlayan Nebim V3 Mobil Mağaza Uygulaması gelişmeye devam ediyor.

Nebim V3’ün 23.10 versiyonu ile yayınlanan reyonda çalışan satış danışmanlarının Nebim V3 Mobil Mağaza’nın “Reyonda Temassız Mobil Ödeme” özelliği ile satış işlemini reyonda hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilmesi sağlanmıştı.

Bu versiyonla birlikte; Alışverişi Tamamla > Sipariş Oluştur İyzico Cep POS ile Öde işleminde, İyzico Cep POS ile taksitli ödeme yapılır ise oluşan kredi kartı hareketinin taksitli kaydedilmesi sağlandı.

Mikro İhracat

Bu versiyon ile perakende müşterilere yapılan Mikro İhracat satışları için Nebim V3 POS üzerinde mikro ihracat faturası kesilebilmesi sağlayan “Sipariş Faturalaştır (Mikro İhracat)” programı eklendi.

Bu uygulama ile firmalar kendi e-Ticaret sitelerinden veya pazaryeri gibi platformlardan yaptıkları perakende mikro ihracat satışlarını Nebim V3 POS ile mikro ihracat faturası olarak kesilebilecekler. Türk Lirası (TRY) ve döviz bazında yapılan mikro ihracat satış işlemleri, e-Arşiv faturası olarak ve ihracat faturası şartlarına uygun olarak oluşturulabiliyor.

Ayrıca Nebim V3 POS ile yapılan satışların muhasebe kayıtları vergi usullerine uygun olarak oluşturulurken, ciro açısından da bu satışlar perakende satış olarak raporlanabiliyor.

Macellan SuperApp Entegrasyonu

Bu versiyon ile markaların dijital cüzdanlarını bir arada sunan Macellan SuperApp ile entegrasyon gerçekleştirildi.

Macellan SuperApp ile kullanıcılar; uygulamayı telefonlara indirerek dijital cüzdanlarını oluşturabiliyor, oluşturdukları cüzdana kolayca bakiye yükleyebiliyor, uygulamada oluşturulan QR kodu kasiyere göstererek ödeme işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Kullanıcılar harcamalarını Macellan SuperApp üzerinden yaparak avantajlardan faydalanabiliyor.

Bu entegrasyon ile; Macellan SuperApp Cüzdanına Bakiye Yükleme, Cüzdandan Ödeme ve Cüzdana İade yapıldı.

Nebim V3 POS’ta “Peşin Fatura” uygulamasında, ödeme adımındaki Mobil Ödeme seçenekleri içerisine Macellan Superapp eklendi. Tüketicinin uygulamadan oluşturduğu QR kodu kasiyere okuması ve kasiyerin ödeme ekranında kodu girmesi ile ödeme alınması sağlandı. Ürün iadelerinde, cüzdandan yapılan ödemelerin iadesinin anlık olarak cüzdana yapılması sağlandı. Ürün iadelerinde, Nakit ve Kredi Kartı gibi farklı ödeme tipleri ile yapılmış ödemelerin iadesinin cüzdana bakiye olarak yüklenmesi sağlandı. Bu şekilde iadelerde verilen Kredi Çeki/İade Çekine alternatif olarak iade tutarının firmanın Macellan cüzdanına yüklenmesi sağlandı.

Perakende Satış ve Nebim V3 POS

Perakende Satış ve Nebim V3 POS ile ilgili yeni fonksiyonlar eklenmeye devam ediyor.

Bu versiyon ile birlikte; Chippin ile Ödeme Entegrasyonu aktif olduğu durumda, fatura içerisinde “booster” puan kullanımına imkân veren aktif bir kampanya var ise Chippin’e kullanılabilir müşteri puanının gönderilmeyerek, sadece Nebim V3 POS üzerinden müşteri puanının kullanımı sağlandı.

Verifone ile ödeme entegrasyonu kullanılan bir fatura parçalı iade alınmak istendiğinde; satış ve iade işlemi aynı gün yapılır ise işlem ödeme entegrasyonu tarafında “iptal” olarak geçiyor ancak “Ödeme Tutarı Geçersiz!” uyarısı veriliyor ancak bu uyarı kullanıcıyı doğru işleme yönlendirecek yönlednirmede yetersiz kalıyordu. Bu tip işlemler için “Aynı Gün Yapılan Ödeme İptalleri İçin Tümünü İade Al Kullanılmalıdır! Ödeme Tutarı Geçersiz!” uyarısı verilerek kullanıcının doğru işleme yönlendirilmesi sağlandı.

Nebim V3 POS fatura girişinde, müşteri puanının ödeme olarak kullanıldığı kampanyalarda, kullanılan puan tutarı kampanya uygulanacak ürünlerin toplam tutarından büyük ise kullanılabilir puan bilgisinin kullanıcıya gösterimi sağlandı.

Ingenico IDE280 / IWE 280 / Move 5000F entegrasyonları kullanıldığı durumda, oluşan fiş çıktısında ürün bazlı gruplama yapılabilmesi için Pos Terminali Bağlı Cihazlar programı içerisindeki cihaz parametrelerine “MergeSameItemLines” parametresi eklendi.

Perakende satış için “Set (Kofre) Ürün” yapısı geliştirildi. Bu sayede tekil satılan farklı ürün kombinasyonlarına atanan kofre kodları ve kofre fiyatlarıyla farklı alternatiflerle birlikte alınan ürünlerin iskontolu olarak satışının yapılabilmesi ve Kofre kodu altında satılan ürünlerin tekil envanter takiplerinin ayrı ayrı yapılabilmesi sağlandı. Nebim V3 POS> Fatura formu içerisinde “Set (Kofre) Ürün Okut” seçeneği ile ürün girişi yapıldığında, Kofre fiyatı için oluşan fiyat farkının kofre ürün içeriğindeki ürünlere iskonto olarak dağıtılması sağlandı.

Yurt Dışı Mağaza Kullanıcıları için Yeni Eklenen Nebim V3 Arayüz Dilleri ve Mali Yazıcı Entegrasyonları

Nebim V3 POS’un Türkiye dışındaki farklı ülkelerde entegre olduğu mali yazıcı çözümleri genişlemeye devam ederken yeni dil seçenekleri de eklenmeye devam ediyor.

Moldova’ da perakende satış yapan mağazalarda mali onaylı yazılım olan kullanılan Tremol MarketSoft ile entegrasyon yapıldı. Nebim V3 POS için Tremol MarketSoft Entegrasyonu eklenerek Moldova’da Nebim V3 POS’tan entegre olarak fiş yazdırılabilmesi sağlandı.

Nebim V3’ün desteklediği arayüz dillerine; Yunanca eklenerek Nebim V3 POS’un Yunanca çalışabilmesi sağlandı.

Nebim V3 Enflasyon Muhasebesi

Vergi Usul Kanunu uyarınca 31.12.2023 tarihinden itibaren zorunlu olarak uygulanmaya başlayan enflasyon muhasebesi işlemleri için Nebim V3 Enflasyon Muhasebesi uygulaması yayınlanmış be enflasyon muhasebesi düzenlemeleri ve muhasebe entegrasyonlarının mevzuata uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmıştı.

Bu versiyonla birlikte yeni özellikler eklendi; “Enflasyon Muhasebesi İşlemleri” menüsüne “Gelecek Aylara Ait Gelir ve Gider Tahakkukları Enflasyon Düzeltmesi” ve “Gelecek Aylara Ait Gelir ve Gider Tahakkukları Enflasyon Düzeltmesi Muhasebeye İşle” programları eklenerek enflasyon düzeltme işlemlerinin yapılması ve oluşan sonuçların muhasebeye işlenmesi sağlandı.

“Dönem Sonu Envanterin Enflasyon Düzeltmesi Fişlerini Oluştur” programına, “Stok Devir Hızı (Seçilen Aya Göre)” ve “Hareketli Ağırlıklı Ortalama” yöntemleri eklendi.

“Muhasebe Hesaplarının Enflasyon Düzeltmesi Fişlerini Oluştur” programına “Oluştur (2024 ve Sonrası)” seçeneği eklendi.

Finans Yönetimi

Nebim V3 Finans ve Muhasebe modülleri gelişmeye devam ediyor.

Alım, Satım, Sevkiyat Süreçleri Yenilikleri

Alım, Satım ve Sevkiyat süreçleriyle ilgili yeni fonksiyonlar eklenmeye devam ediyor.

Bu versiyon ile birlikte; Nebim V3 ERP> Mağazaların Yönetimi> Tahsisat (Allocation / Replenishment) Yönetimi> Tahsisat ve Tahsisatı Onayla programları içerisindeki fiş bu formlarına “Tahsisat Açıklaması” kolonu eklenerek, oluşan tahsisatların açıklama alanlarına “Tahsisat Şablonu Kodu: ” yazılması sağlandı.

Müşteri/Tedarikçi ekstre raporlarında fatura referans numarası alanındaki linke basıldığında açılan e-fatura görselinin, e-fatura entegratörü üzerinden alınarak görüntülenmesi sağlandı.

Fatura formlarında kullanılmak üzere yeni istisna kodu eklendi: “332- Kdv Geçici 39. Md. İmalat Sanayiinde Kullanılmak Üzere Yapılan Yeni Makina ve Teçhizat Teslimlerinde İstisna”

Güvenlik

Nebim V3 Kullanıcılarının, V3 ERP ve V3 POS programlarına giriş seçeneklerine “İki Faktörlü Kimlik Doğrulama” işlemi eklendi.

Devamını Oku

Firmalardan

Perakende de davranış analiziyle müşteriyi anlıyor

Editör

Yazar:

ITserv Technology ve perakende alanında markaların verimliliğini artıran akıllı çözümler sunan Octopus, stratejik bir iş birliği anlaşması imzaladı. Söz konusu iş birliği ile perakende teknolojileri konusundaki uzmanlığını kullanarak müşteri davranışlarını analiz etmeyi ve işletmelere yeni stratejik bakış açıları kazandırmayı hedefleyen Octopus, küresel gücünü artıracak.ITserv Technology, inovatif çözümleriyle fark yaratan markalarla iş birliği yapmaya devam ediyor. Bu hedefle yapılan iş b irliği kapsamında ITserv Technology, Octopus’un Türkiye ve farklı pazarlardaki satış ve saha operasyonlarını yürütecek.

ITserv Technology CEO’su Mehmet Ertan Erdoğan, iş birliği hakkında duyduğu heyecanı şu sözlerle ifade etti: “Octopus ile birlikte önemli bir çözümü perakende dünyasına sunmak üzere  önemli bir iş birliğine imza attık. Türkiye’nin yanında Londra, Dubai ve Riyad ofislerimizle Octopus’un satış ve servis alanındaki çalışmalarını üstleneceğiz. Kurumları teknolojiden faydalandırarak kendi iş alanlarında fark yaratmalarını sağlamak için çalışıyoruz. ITserv Technology, sektörel çözümler odağıyla perakende teknoloji çözümleri sunan Octopus ile fark yaratacak.”

Octopus, bulut tabanlı teknolojilerle işletmelere müşterilerin perakende dünyasındaki yolculuklarını detaylı olarak anlamalarını sağlayıp, bu analizlerle pazarlama stratejileri oluşturmalarını kolaylaştırıyor. Perakende noktalarındaki sensörler aracılığıyla topladığı verilerle müşterilerinin satış ve pazarlama stratejilerini desteklemek adına 360 derecelik çevrimdışı dijital deneyim sunmayı da vadediyor. Davranış analizi yaparak ve kişilerin beğenilerini analiz ederek satış ve pazarlama stratejilerine destek oluyor.

Octopus CEO’su Emre Yıldız ise iş birliği hakkında şöyle konuşuyor: “Octopus olarak hedefimiz Türkiye’de yakaladığımız ivmeyi global pazarlarda sürdürmek. Şu anda Hollanda, İngiltere ve Dubai’de satış yapmak üzere ekip arkadaşlarımız mesailerine başladılar ancak bu; bizim gibi teknoloji girişimleri için çok kolay değil. ITserv Technology’nin 10 yılı aşkın pazar tecrübesi, uçtan uca bütünleşik teknoloji servisleri çözümü Octopus için çok önemli bir katalizör etkisi yaratacak. Şu an birlikte çalıştığımız projeler heyecan verici ve bu kategoride oyun değiştirici olacağımızdan hiç şüphem yok.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER