Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

DerinSİS’ten perakendeye yeni çözüm: DRNKİRA Kira Takip Modülü

Editör
Tekzen IT Müdürü Çiğdem İnce, “Tekzen, 53 şehirde, 101 DIY (Do-It-Yourself) concept ve 12 Express formatı olmak üzere 113 mağazası ile coğrafi anlamda Türkiye’nin en yaygın organize yapı market zinciri olarak, faaliyet göstermektedir” dedi.
Abone Ol:

Perakendeye özel ERP çözümleri sunan DerinSİS’in yeni ürünü DRNKİRA modülü Tekzen tarafından verimli bir şekilde kullanılıyor. Yeni ürün hakkında Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İsmail Babacan şu bilgileri verdi: “DerinSİS, DRNKİRA Modülüyle, farklı hissedar yapısına sahip lokasyonlardan, veraset yoluyla hissedar yapısında yaşanan değişimlere uygun kira ödemesine, ciro bazında ödeme yapılan lokasyonların sözleşmeye uygun kira hesaplanmasına ve ödeme bildirim mektuplarına kadar pek çok operasyonel sorunun, tam bir otomasyon içinde yönetilmesini sağlıyor. Kira yönetimi, çok lokasyonla hizmet verilen organize perakende için, operasyonu en karmaşık süreçlerden. Muhasebe ve finans bölümlerinin ay içersinde en çok zaman kaybı yaşadıkları konulardan biri olması sebebiyle, DRNKİRA’nın sektörde önemli bir ihtiyacı karşılayacağını tahmin ediyoruz. Kira kontrat yönetimi, ödeme tipine göre vergilendirme, döviz bazlı hesaplama, aylık rapor ihtiyaçları gibi yönetsel detayların hazır olarak sunulduğu DRNKİRA çözümünde, bütün senaryolar için tek seferde kurulum yapmak yeterli.”

Konuyla ilgili ürünü kullanan yüzde yüz yerli sermaye ile yatırımlarını hızla sürdüren Tekzen’in IT Müdürü Çiğdem İnce’nin görüşleri ise şöyle: “Kiralanan mağaza sayısının yüksek oluşu, kira sözleşme koşullarındaki farklı kondüsyonlar nedeniyle tahakkuk eden kira bedellerinin takibi oldukça zor ve verimsiz iş gücü sarfedilmesine yol açmaktaydı. Kiralayanların gerçek kişi veya tüzel kişi olması (bazı durumlarda aynı mağaza için her 2 şekilde olabiliyor), mülkün birden fazla sahibinin olması, ciroya bağlı kira vb. birçok faktörün takibi gerekiyordu. Manuel olarak Excel tabloları üzerinden yapılan takip/muhaberat, DerinSİS ERP sistemleri üzerinde geliştirilen ‘Kira Modülü’ sayesinde, her ayın ilk günü sistem tarafından ‘Otomatik Kira Bildirim Raporu’ oluşturularak ilişkili taraflara otomatik olarak mail yolu ile iletilmekte; bu projeyle tahakkuk eden kira bedelinin haftalık ödeme planlama ekranlarına akması ve hızlı bir şekilde muhasebeleştirilmesi sağlandı. Derinsis Kira Yönetim Çözümü, fonksiyonel getirisinin yanı sıra yöneticilerin takip ve kontrolü için mağaza bazında kiralayan tarihçesini, kira bedellerinin tarihçesinin takip edilmesine imkan veren Database ile Tekzen, ilgili iş süreçlerinde verimlilik sağlamıştır.” 

Platform bağımsız olarak sunulan yapısıyla, hangi ERP olursa olsun kurulum sonrasında hemen kullanılabilen DRNKİRA hakında detaylı bilgilere ve DerinSİS’in diğer çözümlerine derinbilgi.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER